۲۰ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۲۰ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

مطمئنا طراحی حرفه ای دکوراسیون را از نزدیک یا در تلویزیون و عکس های اینترنتی دیده اید. این طراحی ها توسط طراحان دکوراسیون انجام شده است و این کارشناسان اصول پایه طراحی دکوراسیون داخلی و تزئین خانه یا مکان های دیگر را توضیح داده اند که در ادامه برای شما عنوان می کنیم.

امروزه مانند قدیم، به طراحی و تزئین فضای داخلی منازل بی توجهی نمی شود و به مورد مهمی تبدیل شده است. ست کردن و هماهنگ کردن رنگ ها و وسایل منزل جزئی از زندگی بسیاری از مردم شده است. طراحان دکوراسیون همین موارد را بصورت حرفه ای و اصولی ارائه می دهند و در اینجا ۲۰ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل را توضیح می دهیم تا بتوانید در تزئین منزل خود بصورت حرفه ای اقدام نمایید و رنگ و لعاب ویژه ای به منزل و فضای زندگی خود بدهید.

اصولا هماهنگی و نظم در هر چیز، موجب آرامش خاصی در انسان می شود. این هماهنگی و نظم و ایجاد زیبایی بصورت اصولی، به زندگی هر انسانی آرامش و شادمانی خواهد بخشید. شما می توانید با هزینه کم هم به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود بپردازید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۲۰ اصل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در اینجا ایده های کارشناسان و طراحان دکوراسیون حرفه ای داخلی را با هم مرور می کنیم :

۱- طبق نظر کارشناسان و طراحان دکوراسیون حرفه ای یکی از ارزان ترین راه های تزئین خانه و تغییر دکوراسیون منزل، نقاشی کردن دیوار است. نقاشی کردن دیوارها و رنگ آمیزی دیوارها تاثیر بسیار عالی در روح بخشی به منزل دارد و سعی نمایید از رنگ های پرانرژی و آرامش بخش استفاده کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۲- یکی دیگر از نکات دکوراسیون حرفه ای داخلی استفاده از وسایل جفت هست که این کار موجب ایجاد نظمی خاص و زیبا در منزل می شود. بطور مثال : گلدان های جفت _ تابلوهای جفت _ مبل جفت _ صندلی جفت _ دکوری های جفت و …

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۳- از تزئینات طبیعی در تزئین فضای داخلی منزل استفاده نمایید و سعی کنید طبیعت را وارد خانه بکنید تا انرژی و آرامش طبیعت به خانه شما رنگ و بوی ویژه ای بدهد. به گل ها اهمیت زیادی بدهید و با استفاده از گیاهان در دکوراسیون منزل، روح طبیعت را وارد فضای زندگی خود کنید.

۴- گاهی اوقات تنها یک جابجایی در دکوراسیون منزل، می توانید فضای خانه را بخوبی تغییر دهید. مثلا چیدمان مبلمان را تغییر دهید. جای صندلی ها و میز ناهارخوری را عوض کنید. چیدمان قالیچه ها یا فرش ها را تغییر دهید. گلدان ها و دکوری ها و تابلوها را تغییر دهید.

۵- در صورتی که اقدام به نقاشی منزل کرده اید یا بخشی از دیوارهای خانه را رنگ آمیزی کرده اید، سعی کنید تابلوها را با رنگ دیوار ست کنید و اگر تابلوها با رنگ دیوار هماهنگی ندارند، آنها را تعویض نمایید. گاهی می توانید قاب تابلوها یا عکس ها را تغییر رنگ دهید و همین تغییر در شکل و رنگ قاب ها، تاثیر خود را خواهد گذاشت.

۶- حتی می توانید در وردی منزل را تغییر دهید و اگر برایتان هزینه بر است، تنها به تغییر در رنگ آن بپردازید. تغییر دادن رنگ در ورودی منزل بسیار فضای منزل را عوض می کند.

۷- حال می رسیم به اتاق های کوچک خانه … کارشناسان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می دهند که در اتاق های کوچک از آینه استفاده نمایید. آینه های بزرگ و قابدار را داخل اتاق نصب نمایید. این اقدام موجب بزرگتر نشان دادن فضای کوچک اتاق می شود و صد البته به زیبایی آن نیز می افزاید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۸- درون کتابخانه یا روی شومینه می توانید از اشیا و دکوری های همسان و هم شکل استفاده کنید و وسایل بهم ریخته و ناهماهنگ را بردارید. مثلا می توانید از ظروف سفالی و گلدان استفاده کنید.

 

۹- اگر از مبلمان خود خسته شده اید اما هزینه خرید مبل جدید را ندارید می توانید تنها به تعویض روکش مبلمان اقدام کنید. این کار هم هزینه ای کمتر خواهد داشت هم صاحب یک دست مبل جدید خواهید شد.

۱۰- برای جمع کردن وسایل ریز و درشتی که مربوط به هم هستند و زیاد روی زمین پخش و پلا می شوند، از سبد استفاده کنید. مثال بارزی که می توان برای آن زد، اسباب بازی های کودکان است که می توانید آنها را درون سبد بریزید تا هم فضای کمتری بگیرند و هم راحت جمع شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱۱- اگر از تابلوهای خود خسته شده اید، از تابلوهای جدید بجای آنها استفاده نمایید. همین کار موجب تغییر چشم گیر فضای خانه می شود که هزینه کمی هم نیاز دارد.

۱۲- برای تغییر دکوراسیون منزل می توانید از قالیچه استفاده کنید. قالیچه را هماهنگ و متناسب با رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه تهیه بفرمایید.

۱۳- به خانه خود امکان نورپردازی اضافه نمایید. مثلا می توانید از شمع های مختلف با طرح های متفاوت استفاده کنید.می توانید از لامپ ها با رنگ های مختلف استفاده کنید و به فضای منزل در شب حال و هوای زیبا و رویایی ببخشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱۴- یکی از پیشنهادات کاربردی و مهم طراحان دکوراسیون استفاده از پرده های بلند که از سقف تا زمین درازا دارند می باشد. آنها معتقدند برای پنجره های کوچک هم از پرده های بلند استفاده نمایید و اگر پرده های این پنچره ها اندازه قد خود پنجره ها هستند، آنها را با پرده های بلند جایگزین نمایید. این از اصول دکوراسیون پرده است زیرا موجب می شود که پنجره ها بزرگتر و زیباتر دیده شوند.

۱۵- حوله های منزلتان را متناسب با رنگ های فصول انتخاب نمایید. هر فصل از حوله هایی با رنگ های همان فصل استفاده کنید. این کار در روحیه افراد هم تاثیر چشم گیری دارد.

۱۶- یکی از اصول مهم دکوراسیون حرفه ای، انتخاب رنگی مجزا برای سقف است. تزئین سقف منزل بسیار زیبایی می بخشد. می توانید سقف را نقاشی کنید. طرحی روی آن ایجاد نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۱۷- می رسیم به تزئین کابینت آشپزخانه … پیشنهاد دیگری که به شما ارائه می شود این است که رنگ کابینت های بالا را روشن تر از کابینت های پایین در نظر بگیرید. این کار آشپزخانه را بسیار تغییر می دهد و اینرنگ آمیز چشم نواز و زیبا خواهد شد.

۱۸- پیشنهادی دیگری که به شما ارائه می دهیم این است که برای اتاق خواب و سرویس بهداشتی، از ترکیب چند رنگ استفاده کنید.

۱۹- سبک های دکوراسیون را با هم ترکیب نمایید. بطور مثال در گوشه ای از منزل از دکوراسیون سنتی و در بخش های دیگر دکوراسیون مدرن به کار ببرید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

۲۰- برای تزئین شومینه، از قاب عکس استفاده نمایید که بهترین گزینه برای تزئین بالای شومینه استفاده از قاب عکس  می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
  • امتیاز این مطلب
۴.۵
ممکن است شما دوست داشته باشید