رابطه مقعدی | عوارض + تشخیص + فیلم + نکات مهم _ آموزش رابطه مقعدی با کمترین آسیب

رابطه مقعدی

 

رابطه مقعدی چیست؟

آمیزش مقعدی یا آنال عبارت است از انجام عمل جنسی توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد ( باسن ) زن . آمیزش مقعدی بین دو مرد را لواط نامیده که متاسفانه این عمل با اسم همجنس گرایی در کشورهای غربی زیاد است.

مردها تمایل بیشتری به برقرای رابطه مقعدی دارند ، با اینکه آمیزش مقعدی برای مرد خوشایند است و باعث رفع شهوت مرد میشود ولی برای اکثر خانم ها تجربه ای دردناک و بدون لذت است. دلیل آن هم کاملا واضح است زیرا باسن برای انجام عمل جنسی ساخته نشده است و تنها روش طبیعی و لذت بخش و بی خطر ، ارتباط جنسی از راه واژن میباشد.

در ادامه ی این مقاله به علت تمایل افراد به برقراری رابطه مقعدی ، عوارض این نوع رابطه ، نحوه تشخیص اینکه فردی قبلا رابطه از پشت داشته یا نه ؟ راهکارهایی برای کاهش مضرات رابطه مقعدی و … میپردازیم.

 

علت تمایل افراد به برقراری رابطه مقعدی چیست؟

 

دو دلیل عمده را میتوان در پاسخ به این سوال مطرح کرد :

۱- به دلیل شرایط اجتماعی و مذهبی موجود در ایران ، دختران قبل از ازدواج برای حفظ پرده بکارت خود تن به رابطه مقعدی میدهند. با اینکه هیچ آمار رسمی و معتبری از تعداد این دختران وجود ندارد ولی میتوان حدس زد که درصد قابل توجهی از دختران برای تخلیه ی جنسی خود و یا شریک جنسی شان و همچنین از دست ندادن پرده بکارت و عفت عمومی خود وارد آمیزش مقعدی میشوند. برخی هم به زور و به اصرار طرف خود ( برخلاف میل باطنی ) این عمل را انجام میدهند.

۲- زوج هایی که پس از ازدواج مایل به برقراری رابطه آنال میشوند معمولا به این خاطر است که مرد در ارضا کردن همسر خود از طریق واژن احساس ناتوانی میکند و برای فرار از این موضوع میل به برقراری رابطه مقعدی دارد. جدای از عوارضی که این نوع رابطه برای مرد و زن به همراه دارد ( که در ادامه به آن میپردازیم ) ، آمیزش از راه مقعد هیچ لذتی را برای زن به همراه ندارد که همین مساله نشان میدهد به جای فرار از مشکل اصلی باید به فکر درمان آن بود.

زودانزالی مشکلی است که اکثر مردان را گریبان گیر خود کرده اما راه حلش رابطه مقعدی نیست. روش های طبیعی و دارویی زیادی برای درمان زودانزالی موجود است که با تلاش و صبوری زن و مرد باید این مشکل را حل نمود.

 

 

 

عوارض رابطه مقعدی

 

 

 

اساسا ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی‌ باشد و بگونه‌ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی کاملا غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آنها بستن مجرا می‌باشد بگونه ای شکل گرفته‌اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می‌آورد بنا به طبیعت خود منقبض می‌گردند تا از ورود جلوگیری کنند، این عمل کاملا غیر ارادی می‌باشد و موجب ایجاد زخم های بسیار ریز در دیواره داخلی می‌گردد ( حتی اگر این کار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده استفاده شود).

این زخم ها اگر چه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری‌ها و ویروس‌های خطرناک (اعم از ویروسهای داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد می‌شوند) به داخل جریان خون می‌باشند. این میکروب‌ها می‌توانند بیماری های STD نظیر بیماری ایدز و انواع عفونت های دستگاه گوارشی عفونت های روده‌ ای را ایجاد کنند.

 

 

برخی از مهمترین عوارض رابطه مقعدی عبارتند از :

۱- مهمترین عارضه ای که آمیزش از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق آمیزش از فرج و مجرای تناسلی حاصل می­ شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سردمزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می­یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این غریزه خدادادی لذتی ببرد.
۲- از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بی ­اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می­شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه می­تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
۳- مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبهای زیادی است. در اثر مالش و دخول آلت این میکروبها می­توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده، خود او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
۴- مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک اسیت و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
۵- از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه­ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می­کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه­ های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
۶- از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زودانزالی در آینده است در نتیجه نمی­تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.

 

رابطه مقعدی

 

تشخیص رابطه مقعدی

علائمی مثل  شل شدن اسفنکتر و از بین رفت چین های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است و تورم یا صافی چین ها ، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گهگاه ناحیه یاد شده پوسته گذار می گردد ، دیده می شود.

 

اگر رابطه به کررات باشد نیز ضخیم شدن پوست حتی به داخل رکتوم امتداد می یابد و فیسوزهای بهبود یافته قبلی به صورت خطوط کم رنگ در محل چین ها دیده می شود . در مفعولین حرفه ای مقعد شکل قیفی پیدا می کند مثل اینکه مقعد به طرف داخل کشیده شده باشد از نکات مهم این است که هیچ وقت نباید شل شدگی اسفنکتر مقعدی را از یاد برد. در افراد حرفه ای و در مشاهده مقعدی اکثرا علائمی مشاهده نمی گردد مگر از مانور به خصوصی استفاده نمائیم .

 

مواقعی که شخصی در حالت معاینه قرار دارد انگشتان بزرگ را در فاصله کمی از مقعد قرار داده و با بقیه انگشتان باسن را گرفته و به طرف کناره ها می کشیم تا چین ها مقعدی به خوبی نمایان شوند . سپس به طور عمدی به اسفنکتر فشار آورده و تا فرد خود را جمع کند و اگر افکار او را به نکته دیگری جلب نمایید حرکت ارادی اسفنکتر از بین رفته و حالت آن مشحص می شود .
علائم پارگی اسفنکتر چین ها ممکن است مشاهده شود که لازم به توجه می باشد شلی اسفنکتر مقعدی از علائم دخول مکرر می باشد.
در ضمن باید به حالت مجرای مقعدی نیز توجه کرد.دخول مقعدی ممکن است باعث تغییر حالت مجرای مقعدی- ایجاد بواسیر و هموروئید-زایده های گوشتی کوچک در اطراف مجرای مقعدی-زگیلهای کوچک-بیرون زدن قسمتی از بافت از مقعد-کمی باز شدن مجرای مقعدی و … شود

 

 

آموزش رابطه مقعدی با کمترین آسیب ؛ نکات مهم در انجام رابطه مقعدی 

 

 

 

 

همانطور که در بالا اشاره شد رابطه مقعدی عوارض زیادی دارد ، اما اگر با دانستن این موارد باز هم شما یا همسرتان اصرار به برقراری رابطه از طریق مقعد دارید لازم است برخی نکات را جدی بگیرید تا حداقل از این آسیب ها و عوارض به دور باشید:

 

  • حتما از کاندوم استفاده کنید :  فکر نکنید چون باردار نمی‌شوید نباید کاندوم داشته باشید . چربی هایی که روی پوست ناحیه مقعد وجود دارد میتواند باعث انتقال هر نوع بیماری مقاربتی جنسی که همسرتان به آن مبتلاست، میشود زیرا دسترسی مستقیم به جریان خون دارد. حتی اگر هیچ نوع بیماری مقاربتی وجود نداشته باشد باید از کاندوم استفاده کنید.
  • در رابطه جنسی مقعدی و واژنی از یک کاندوم استفاده نشود : اگر می‌خواهید هم رابطه جنسی واژنی و هم مقعدی داشته باشید نباید از یک کاندوم استفاده کنید. در صورتی که بخواهید رابطه جنسی مقعدی را تبدیل به رابطه جنسی واژنی کنید باید حتما کاندوم را عوض کنید. زنان در صورتی که باکتری‌های این ناحیه داخل واژن شوید زود دچار عفونت می‌شوند.
  • اگر مقعد تمیز نیست این کار را نکنید : قبل از رابطه جنسی مقعدی باید مطمئن شوید که روده‌های شما خالی است بعد دوش بگیرید و با صابون ضد باکتری منطقه را به خوبی تمیز کنید. از آنجا که چربی کمتری در این ناحیه وجود دارد و سوراخ مقعد حالت الاستیکی کمتری پیدا می‌کند بهتر است کمی این ناحیه را خیس کنید و به این ترتیب از عفونت جلوگیری میشود.
  • از یک روان کننده استفاده کنید : رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحت کننده است و میتواند ایجاد درد و ناراحتی کند. بهتر است از یک روان کننده سیلیکونی که برپایه آب است، استفاده کنید تا لذت بیشتری ایجاد کند.
  • از لیدوکائین یا کرم بی حس کننده در رابطه مقعدی استفاده نکنید : به منظور کاهش درد در طول رابطه جنسی مقعدی به هیچ عنوان از بی حس کننده استفاده نکنید. هنگامی که پوست مقعد بی حس باشد ممکن است آسیب قابل توجهی در اثر فعالیت شدید به مقعد وارد شود.
  • افراد مبتلا به هموروئید از این رابطه پرهیز کنند : اگر مبتلا به هموروئید هستید باید بدانید که رابطه جنسی مقعدی آن را بدتر میکند و باعث خونریزی میشود.

 

این مطلب برایتان مفید بود؟ به آن امتیاز بدهید
  • امتیاز این مطلب
۴.۷
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۳.۶ (۵ رای)
ممکن است شما دوست داشته باشید