درمان کمر درد و پا درد با شنا ! اگر کمر درد دارید بخوانید

کمردرد و درد پا ، در بسیاری از افراد شایع است و یکی از دلایل آن می تواند بیماری دیسک کمر باشد. به طور متوسط ۶۰ تا ۸۰ درصد افراد جامعه در طول زندگی درد دیسک کمر را تجربه می کنند.

 

در ابتدا به دلایل بروز و علایم این بیماری می پردازیم و سبب تاثیر آب درمانی در کاهش دردهای ناشی در دیسک کمر را بررسی می کنیم.

کمر درد پا درد

 

علت های شایع کمر درد کدامند؟

 

اضافه وزن :

اضافه وزن منجر به افزایش فشار وارد آمده به دیسک ها و باعث بروز فتق دیسک کمر می شود.

 

شغل :

افراد با مشاغل سخت بدنی بیشتر در معرض ابتلا به فتق دیسک کمر هستند. بلند کردن، کشیدن، خم و راست شدن و یا چرخیدن های مکرر نیز می تواند خطر فتق دیسک کمر را افزایش دهد.

 

ژنتیک :

برخی از افراد استعداد ابتلا به فتق دیسک کمر را از والدینشان به ارث می برند.

 

علائم دیسک کمر

دردی در ناحیه باسن که ممکن است به سمت ران و یا ساق پا منتشر شود. دردی که با انجام دادن فعالیت های روزمره شدید و با کمی استراحت بهتر می شود. دردی که با سرفه،عطسه،نشستن،رانندگی‌کردن، و یا خم شدن به جلو تشدید می شود.

برای کمر درد نیازی به جراحی نیست!

اکثر دکتر ها معتقدند کمردرد ها و به طور کلی دیسک کمر نیازی به جراحی ندارند ( مگر در موارد بسیار حاد که پزشک انرا تشخیص میدهد )

امروز یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع کمردرد و پا درد را که همان درمان به کمک آب است به شما معرفی میکنیم…

 

علت موثر بودن شنا کردن در استخر برای کمر درد و پا درد:

به زبان خیلی ساده وقتی بدن شما در آب قرار میگیرد دیگر وزن قبلی را ندارد. یعنی اگر شما به عنوان مثال ۷۰ کیلوگرم وزن دارید وقتی که وارد استخر آب بشوید وزن شما چیزی کمتر از ۵ کیلوگرم خواهد بود!!!

به همین دلیل وقتی که شما در آب قرار بگیرید سنگینی وزن بدن از روی دیسک کمر و همچنین از روی مفاصل پاها برداشته میشود که کمک بسیار زیادی در رفع درد و درمان پا درد و کمر درد خواهد کرد.

 

استخر رفتن و شنا در بهبود کمر درد و درد دیسک کمر موثر است و شنا کردن از یک جهت آرامش بخش بوده و از طرف دیگر حالت سفتی عضلات را کاهش می‌دهد که برای مبتلایان به کمردرد و درد دیسک کمر بسیار مناسب است.

 

کمر درد پا درد

 

رفع کمر درد و پا درد به کمک آب استخر

بسته به شدت درد و بیماری خود هفته ای ۱ الی ۳ بار به استخر بروید و کارهای زیر را انجام بدهید. برای درک بهتر میتوانید از فیلم آموزشی زیر نیز استفاده کنید.

  1. در عمق متوسط استخر یعنی جایی که تا نزدیکی شانه هایتان در آب قرار میگیرید در آب راه بروید. رو به جلو ، رو به عقب و از پهلو در آب قدم بزنید
  2. خود را به دیواره یا نردبان موجود در استخر بچسبانید و پاهای خود را در آب شناور کنید. اگر میتوانید در همین حالت دوچرخه بزنید.
  3. در آب گرم رفته و پاهای خود را زیر آب گرم ماساژ بدهید.
  4. اگر میتوانید به آرامی شنا کنید. کرال پشت میتواند برای افرادی که کمر درد دارند مفید تر باشد
  5. بر روی آب شناور بمانید. اگر شنا بلد نیستید این حرکت را بیاموزید. سعی کنید خود را بر روی آب کاملا شناور کنید تا کمردرد و پادرد شما تسکین یابد.

 

این مطلب برایتان مفید بود؟ به آن امتیاز بدهید
  • امتیاز این مطلب
۴.۳
درحال ارسال
امتیاز کاربر ۰ (۰ رای)
ممکن است شما دوست داشته باشید